home       basis       advanced       routing       switching       testen       overig      

(8) do 14 oktober 2021
Evaluatie groespwerk
 
(7) di 12 oktober 2021
Groepswerk
 
(6) do 07 oktober 2021
GROEPSWERK
ssh vanaf mint naar alle servers (monitoring)
afwerken rsyslogd
ganglia: you need:
-- apache2 PHP test -- punt 3 in http://linux800.be/services/services-adv-2/apache2-php-mysql
-- ganglia van je groepsnetwerk -- https://www.digitalocean.com/community/tutorials/introduction-to-ganglia-on-ubuntu-14-04
burn in and stress tools -- http://linux800.be/services/services-adv-3/burn-in-and-stress-tools
 
(5) di 05 oktober 2021
GROEPSWERK
Rsyslog server -- http://linux800.be/services/services-adv-3/syslog-server
 

(4) do 30 sept 2021
importeren ubuntu16-NET-xyz
verdeling in 5 groepen
bespreking van het groepswerk
PACKETTRACER http://netwerk800.be/overig/network-snippets/no-cisco-logon-pt72-win10
discover your server ...
update en andere van je ubuntu16 server vanaf punt 24: http://linux800.be/inleiding/praktijk-labo-s/install-ubuntu16-04-x-server
configure static address on your ubuntu server -- http://linux800.be/inleiding/basic-services/netops-ubuntu16-static
maak een tekening

 
(3) di 28 sept 2021
bespreking oefeningen van vorige les

(2) do 23 sept 2021
overzicht linux distros en inleiding -- http://linux800.be/inleiding/
oefeningen -- http://linux800.be/inleiding/oefeningen/eerste-stappen
oef -- http://linux800.be/inleiding/oefeningen/basiscommando-s-1
oef -- http://linux800.be/inleiding/oefeningen/basisbegrippen
oef -- http://linux800.be/inleiding/oefeningen/hidden-files-1

(1) di 21 sept 2021
inleiding netops
installatie virtual box
installatie linux mint 20.2 -- http://linux800.be/inleiding/praktijk-labo-s/install-mint18
installatie ubuntu server 20.04 -- http://linux800.be/inleiding/praktijk-labo-s/install-ubuntu-18-04-server
deze link: https://releases.ubuntu.com/20.04/ubuntu-20.04.3-live-server-amd64.iso
download win10.ova van sftp server -- http://netwerk800.be/basis/how-to-s/sftp-via-filezilla
 
groepsverdeling
 
groep 1 -- bridged -- 10.104.201.11-100/16 eerst in dhcp, daarna in static

  • Alexander Feytons
  • Pascal Gilis
  • Steven Dammans
     

groep 2 -- bridged -- 10.104.202.11-100/16 eerst in dhcp, daarna in static

  • Geert Van Gelder
  • Benoit Goethals
  • David Genyn
     

groep 3 -- bridged -- 10.104.203.11-100/16 eerst in dhcp, daarna in static

  • Gilles Verbeken
  • Hazem Break
  • Javier Castilla Bustos
     

groep 4 -- bridged -- 10.104.204.11-100/16 eerst in dhcp, daarna in static

  • Philip Lamot
  • Jef Thielemans
  • Jens Geeraets
     

groep 5 -- bridged -- 10.104.205.11-100/16 eerst in dhcp, daarna in static

  • Thomas Valvekens
  • Malik Amissou
  • Mohammad Hashemi